Арсиќ за 24Ракомет ТВ: Секогаш е убаво да се игра во Македонија, луѓето овде го сакаат ракометот (ВИДЕО)

Голманот на Металопластика Шабац, Дарко Арсиќ, повторно се врати во Македонија, но сега во дрес на друг тим. Некогашниот чувар на мрежата на Металург е предводник на подмладениот тим на поранешниот европски првак. Тој вели дека овие натпревари на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“ ќе ги искористи за воигрување пред стартот на новата сезона. Арсиќ се потсети и на времето поминато во Македонија и на убавите моменти. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Никој досега не успеал да ѕирне во погоните каде што се прави „Нутела“

Слатките по кои цел свет „полуде“ се дело на...

Крунисани шампионките: Ѓорче му даде 43 гола на Астибо

Ракометарките на Ѓорче Петров одиграа уште еден рутински...

Нетфликс ќе снима филм за Јелена Карлеуша

Една од најголемите српски ѕвезди Јелена Карлеуша ќе зборува...

Пол Мaкартни стана првиот британски музичар милијардер

Пол Макартни стана првиот британски музичар милијардер, според листата...