Бутел Скопје со два порази и едно реми ја заврши српската турнеја

Ракометарите на Бутел Скопје ја завршија тридневната турнеја во Србија во која одиграа три пријателски натпревари.

Со скратен ростер поради повредите на Спасовски и Крстевски, како и отсуството на Субашевски и Михајловиќ поради кадетското СП, а не играше ниту Василевски, бутелци загубија два пати и еднаш ремизираа.

Српскиот шампион Војводина славеше против Бутел со 32-21, додека тимот на Партизан исто така го совлада скопскиот тим со 37-28.

Со денешното реми со Уб, 33-33, заврши серија од три средби во три дена. Тренерот Горан Кузманоски им даде поголема минутажа на младите ракометари.

Следен предизвик за Бутел Скопје ќе биде настапот на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“ во Охрид од 23 до 26 август.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...