ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија против САД, Србија ќе ја предизвика Германија, Франција на дуел со Шпанија

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија против САД, Србија ќе ја предизвика Германија, Франција на дуел со Шпанија

Денеска во двете сали на СЦ „Јане Сандански“ и во СЦ „Борис Трајковски“ стартува младинскиот женски Мундијал.

Во првата рунда на програмата има 16 натпревари во сите осум групи, а Македонија ќе оди на мегдан на САД, во мечот од 20:15 часот во СЦ „Борис Трајковски“.

Селекторот Дарко Јанев имаше проблеми со повреди на клучните ракометарки, но Македонија е голем фаворит против САД и нема дилеми дека ќе стартува победнички.

Од денешната програма внимание привлекуваат средбите меѓу Германија и Србија од 18:00 часот и меѓу Франција и Шпанија од 20:15 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...

We Are Seeing the Emergence of a New Way the Kremlin Pursues its Enemies

Olesya Kravtsova, an activist and journalist from Arkhangelsk, recently...

Загреб мора да плати: Извиѓач бара рекордна оштета за Павловиќ

Хрватскиот шампион Загреб досега официјализираше два трансфери за...