ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Струга домаќин на шампионот Еурофарм Пелистер, Пролет на гости во Кавадарци

На денешната програма во Македонија ќе има три дуели, два од нив се во рамките од претпоследното, 13. коло во суперлигашкиот плеј-оф.

Составот на Струга пред својата публика ќе го пречека актуелниот бранител на титулата Еурофарм Пелистер.

Битолчани се големи фаворити во дуелот против младиот состав предводен од Наум Танески и се очекува лесно да дојдат до трите бодови.

Тиквеш, кој оваа сезона не успеа повторно да обезбеди пласман на европска сцена, ќе биде домаќин на незгодниот Пролет.

Сегашниот прволигаш, а од следната сезона нов суперлигаш – Бисинов во 13. коло од плеј-оф фазата од Првата лига ќе ги одмери силите со Младост Богданци.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:
13:00 СТРУГА – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (МАКЕДОНИЈА)
16:00 БУЗАУ – ЧСМ (РОМАНИЈА)
18:00 ЗАГРЕБ – НЕКСЕ (ХРВАТСКА)
19:00 МАГДЕБУРГ – БАЛИНГЕН (БУНДЕС)
19:00 ТИКВЕШ – ПРОЛЕТ (МАКЕДОНИЈА)
19:00 БИСИНОВ – МЛАДОСТ (МАКЕДОНИЈА)
19:30 БРИКСЕН – КОНВЕРЗАНО (ИТАЛИЈА)
20:00 ПРЕСАНО – ТРСТ (ИТАЛИЈА)
20:00 ИВРИ – НАНТ (ФРАНЦИЈА)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...