Попова и Ѓеоргиевска дадоа 31 гол и сами го победија Шампион

Попова и Ѓеоргиевска дадоа 31 гол и сами го победија Шампион

Ракометарките на Чаир во претпоследното, 13. коло од Женската лига одиграа како на тренинг против Шампион триумфирајќи со 49:23 (26:10).

Избраничките на Басри Љатифи уште во воведниот дел ја оправдаа улогата на фаворит и немаа никакви проблеми да дојдат до 21-та победа во националниот шампионат.

Најефикасни на натпреварот беа Јасмина Попова и Стефанија Ѓеоргиевска. Двете членки на Чаир погодуваа како од шега, па така Попова запиша 16, додека Ѓеоргиевска 15 погодоци.

Во поразениот табор листата на стрелците беше предводена од Мила Филипова и Ана Ристевска со по пет реализации.

Чаир во последното коло од Женската лига ќе гостува во Штип кај Астибо, додека Шампион ќе игра против Скопје.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ