Дисингер не се задржа долго во Катар, се сели во данскиот Колдинг?

Поранешниот германски репрезентативец Кристијан Дисингер, се наоѓа пред трансфер во данскиот тим Колдинг, пишува ТВ2.

Тој ќе биде на проба во следните неколку дена, па двете страни потоа ќе разговараат уште еднаш пред да го потврдат трансферот.

Дисингер минатата сезона ја мина во катарскиот тим Ал Духаил, откако претходно две сезони беше дел од романскиот тим Динамо Букурешт, каде не се изнаигра.

Левиот бек настапуваше три сезони и во Вардар, со кој се искачи на европскиот врв во 2019 година по триумфот над Веспрем.

Со германската репрезентација стана европски шампион во 2016 година, по што следуваа трансферите во Сиудад Реал, Кадетен Шафхаузен, Кил…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...