Георгиев се врати на терените, ќе настапува за штипски Текстилец

Десниот бек од Делчево, Мирче Георгиев, после кратката пауза повторно е на ракометните терени.

Младиот ракометар во новата натпреварувачка сезона ќе биде дел од прволигашот Текстилец.

Георгиев во својата кариера освен што настапуваше за матичниот Делчево, играше и за екипите на Прилеп и Аеродром.

Текстилец во новата сезона ќе биде посилен со Дарио Јорданов, кој има и интернационално искуство.

Камбек во редовите на Текстилец направи и искусниот Марјан Сарашов, така што клубот од Штип ќе може да се надева на добар пласман во прволигашката конкуренција.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...