Дневен хосокоп (2 август 2023)

Овен

Може да бидете повикани во ексклузивен клуб на бизнисмени за да се информирате за она кое во моментот го работите. Искористете ја оваа шанса. Не сте можеле да бирате со разумот колку што со срцето. Овој пат ќе имате голем избор. Покачена температура.

Бик

Доколку сте некој кој е задолжен за финансиите во фирмата во која работите, ќе имате голем успех и ќе добиете награда. Вљубени сте во личност која може да биде поврзана со криминал. Повлечете линија до која може да одите. Чувајте го срцето.

Близнаци

Проблемот е во тоа што повремено се потпирате на факти, па сами си го креирате својот пат кон успехот. На некои третмани не сте подготвени во моментов. Доколку видете дека партнерот не обраќа внимание на ваш, немојте да бидете иронични. Немојте да дозволите ова да продолжи во лош контекст. Покачен крвен притисок.

Рак

Имате чувство дека многу работи во животот мора да ги заокружите. Дошло време кога сте во фокусот, кој од вас бара дисциплина. На љубовното поле ќе имате „гушење“ од страна на партнерот затоа што ви предизвикува незадоволство кое го чувствувате денеска. Несоница.

Лав

Се наоѓате пред еден голем тест, и ќе го решите со голем успе овој пат. Бидете доволно концентрирани на она кое го работите. Ви следува изненадувачка средба со една личност и разрешување на ситуацијата. Некој на кого сте размислувале може да биде исполнување во реална смисла. Солидно здравје.

Девица

Денот пред вас е спокоен без исклучоци. Опкружени сте со позитивни и ексцентрични лица. Убаво забавувајте се. Мислите на партнерот од порано. Таа приказна и натаму не е завршена и вие тоа самите го гледате. Бидете доволно мудри да извлечете поука од оваа приказна. Немате големи проблеми со здравјето.

Вага

Се чувствувате посебно, па може да здивнете во врска со проблемите кои ги имате. Во суштина нема да ве оптоваруваат. Можеби да се вљубите во погрешна личност. Во прашање е особа која е голем материјалист и паразит кој живее на сметка на своите родители. Повремено проверувајте го крвниот притисок.

Шкорпија

Сте имале проблематична ситуација, која не сте можеле лесно да ја изнесте, и сега сте се извлекле и немате намера да се откажете. Привлекувате лица кои сакаат пари. Доколиу не ви се допаѓа тоа, тогаш сменете го односот. Чувствителни сте на топлото време.

Стрелец

Упорни сте да успеете на патот кон својата кариера, без исклучок. Поддршката во суштина и не ви е потребна, туку мал одмор за да може да се сконцентрирате. Партнерот може да биде доста млад, а токму такви ве привлекуваат периодов. Може да имате зголемен холестерол.

Јарец

Морате да излезете од магичниот круг. Ситуацијата нема да биде пријатна на моменти. Подгответе се за изненадувања. Кај љубовното поле, можеби една пријателска приказна ќе се претвори во емотивна. Вибрациите кои ги чувствувате може далеку да ве однесат. Добро е здравјето.

Водолија

Преку партнерот доаѓате до заработка. Не сте се оддалечиле од рутината, но овој пат излегувате од колосек. Другата страна се чувствува несигурна во љубовното поле. Внимавајте како вербално се изразувате. Пад на имунитетот.

Риби

Доколку некоја личност во знакот на Стрелец се покажува како добра за соработка, немојте да се откажувате од пречките кои може да се појават на патот. Вашата игра на зборови може да направи лоши вибрации кон партнерот кој на некој начин е поискрен од вас. Покажете се во подобро светло. Главоболка е можна.

The post Дневен хосокоп (2 август 2023) appeared first on METRO.mk.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Еве кои 16 ракометарки ќе настапат за Македонија на првиот дуел на СП

Денеска во Скопје ќе стартува Светското младинско првенство,...

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...