Дрпљанин за 24Ракомет ТВ: Голден Арт оваа сезона цели повисоко, тоа е пласман во плеј-офот (ВИДЕО)

Екипата на Голден Арт во второто коло на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“ беше поразен од Охрид со 27-24 во интересен натпревар. Голден Арт пружи голем отпор, но на крајот немаше сили да се врати во натпреварот. Левото крило на Голден Арт, Есад Дрпљанин, за 24Ракомет ТВ го анализираше мечот и најави дека неговиот тим ќе биде уште посилен во подготвителниот период, но и во новата сезона во Супер лигата. Според него, она на што треба повеќе да се посветат со неговите колеги е техничко – тактичката подготовка. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

📸 Македонија (не) го сака ракометот, Исланд играше како дома

Женската младинска репрезентација на Македонија на СП во...

Јанев: Не игравме според договореното!

Женската младинска репрезентација на Македонија на СП во...

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...