Џенифер Лопез ја откажа американската турнеја

Американската пејачка Џенифер Лопез ја откажа својата турнеја „This Is Me…“, првата по пет години.

Компанмијата „Live Nation“, организаторот на летната турнеја, во петокот објави дека таа е откажана, наведувајќи дека „Џенифер зема слободно време за да биде со своите деца, семејството и блиските пријатели“.

Во обраќањето до своите фанови, Лопез објави дека е „целосно уништена и тажна што ги разочарала“.

„Ве молам знајте дека немаше да го сторам тоа ако не мислев дека е апсолутно неопходно. Ветувам дека ќе ви надоместам и дека повторно ќе бидеме сите заедно“, напиша Лопез.

Пејачката и организаторот не ја наведоа причината за откажувањето, но тоа доаѓа во време на шпекулации за развод со актерот Бен Афлек и гласини за слаба продажба на влезниците за концертите.

Пред неколку седмици голем број концерти како дел од турнејата беа веќе откажани, исто така, без објаснување.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со една промена, Миленковска ќе игра против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...