„Едно име имаме“ ечеше во Хрватска – еве како кадетите ја славеа победата над Унгарија (ВИДЕО)

Кадетската репрезентација на Македонија (ќе) го оствари најголемиот успех во оваа категорија досега во историјата на машкиот ракомет.

Избраниците на Раде Стојановиќ, по триумфот над четвртата европска сила Унгарија со 22-20 обезбедија дуел за 9 место на Мундијалот во Хрватска.

Триумфот беше прославен во соблекувалната во Копривница со легендарната песна „Едно име имаме“…

Погледнете како се славеше…

 

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!

Македонија ја сруши моќната Унгарија, ќе игра за 9 место на СП!

Галевски беше „непробоен ѕид“ и стана МВП против Унгарија

Последен испит за македонските јунаци – против Чешка за историски пласман!

ShareИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...