ЕХФ „удри“ по џебот на Неагу

Ракометниот Суд на Европската ракометна федерација ја казни парично романската легенда Кристина Неагу.

Левиот бек на ЧСМ Букурешт и романската репрезентација, доби казна од 4.000 евра поради навреди кон официјални лица.

Таа ја критикуваше лошата арбитража на четвртфиналниот меч меѓу ЧСМ Букурешт и Есбјерг кој се играше на 7 мај годинава.

Ракометниот Суд смета дека се прекршени oсновните правила на фер-плејот од страна на Неагу.

Романката ќе треба да плати 2.000 евра, а останатите 2.000 се дел од условна казна, која ќе се активира ако делото се повтори во следниот период.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...