Еурофарм Пелистер убедливо славеше на тестот против Охрид

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер ја забележа втората победа на пријателските натпревари.

По триумфот над вториот тим, избраниците на Александар Јовиќ и Звонко Шундовски славеа против Охрид со седум гола разлика, 30-23.

Избраниците на Стевче Алушовски одлично се држеа во првото полувреме и имаа негатива само од два гола, 15-13, но попуштија во вториот дел.

Најдобри стрелци во победничкиот тим беа Кузманоски со шест и Борзаш со пет погодоци, додека кај Охрид се истакнаа Цирар со девет, како и Шипинкоски, Тасески, Шешиќ и Бојаниќ со по три гола.

За битолчани следува проверка со српски Партизан пред настапите на турнирите во Добој и Охрид, додека охриѓани ги чека тест против Вардар.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ловќен и Будуќност остануваат доминантни во Црна Гора

По освоениот национален шампионат, ракометарите на Ловќен го...

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...