Гледајте ВО ЖИВО: Македонија – Исланд (ЛИНК)

Кадетките на Македонија против репрезентацијата на Исланд ќе атакуваат на првата победа на Европското првенство во Црна Гора.

Ракометарките на Кристијан Грчевски доколку го совладаат Исланд, тогаш ќе ја освојат 15. позиција на Европското првенство и ќе го избегнат последното место.

Натпреварот меѓу Македонија и Исланд ќе стартува со почеток од 11:15 часот, а може да го гледате ТУКА.

*линкот на ЕХФ ТВ работи со регистрација во неколку чекори.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...