Гледајте ВО ЖИВО: Швајцарија – Македонија (ЛИНК)

Женската кадетска репрезентација на Македонија денес на Европското првенство во Црна Гора ќе ја брка првата победа.

Ракометарките на Македонија во разигрувањето за пласман од 13 до 16 место за ривал ја имаат селекцијата на Швајцарија.

Доколку победат, тогаш ги чека борба за 13 место со победникот од дуелот меѓу Португалија и Исланд, а доколку загубат ќе играат за 15 место со поразениот од овој двобој.

Дуелот меѓу Швајцарија и Македонија ќе стартува со почеток од 13:30 часот, а може да го гледате ТУКА.

*линкот на ЕХФ ТВ работи со регистрација во неколку чекори.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Еве кои 16 ракометарки ќе настапат за Македонија на првиот дуел на СП

Денеска во Скопје ќе стартува Светското младинско првенство,...

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...