Јанкуловска останува верна на Ѓорче Петров

Репрезентативката на Македонија, Ангела Јанкуловска, нема да ја менува клупската средина во новата сезона и ќе продолжи да го носи дресот на Ѓорче Петров.

Битолчанката и раководството на македонскиот шампион се договорија на нова соработка, со важност од една година.

Јанкуловска во редовите на Ѓорче Петров пристигна пред две сезони од Куманово, а својата кариера ја започна во Пелистер.

Ѓорче Петров претходно ја продолжи соработката и со Емилијана Ризоска, Марија Јанкуловска, Ива Божиноска, Слободанка Кицеска и Анастасија Николовска

Ново име во таборот на Симе Симовски е голманката од Вардар, Јована Трајкоска.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ваљадолид се збогува со Дарко Димитриевски

Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски во новата сезона ќе...

Хрватска со нов селектор против Македонија на ЕП

Младинската репрезентација на Хрватска ќе има нов селектор...