Радовишани означија старт на подготовките за новата сезона

Тимот на Радовиш означи старт на подготовките за претстојната сезона, во која клубот ќе игра во прволигашката конкуренција.

Радовишани откако минатата сезона не успеаја да со сочуваат суперлигашкиот статус, сега се насочени кон создавање на добар тим за камбек во елитата.

Во тимот на Љупче Мијалов од минатогодишниот состав останаа голманот Кристијан Костадиновски, крилото Костадин Ѓоргиев, бековите Иванче Ончев Филип Талевски и Филип Костадинов.

Тимот ќе биде надополнет со неколку играчи од младинските категории, додека во следните денови се очекува да биде потврден ростерот на клубот и да пристигнат две до три засилувања.

Амбициите на клубот за новата сезона ќе биде пласман во плеј-оф фазата во Првата лига и борба за експресно враќање во Супер лигата.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Кил ги освои бодовите на незгодното гостување кај ПИК Сегед

Екипата на Кил на гостувањето во Унгарија кај...

Митревски блескаше на голот, Порто ја прекина серијата порази

Португалскиот првак Порто ја прекина серијата порази и...