Карбеска и Илиева ќе судат на стартот на Лигата на шампионите

Македонската двојка Силвана Карбеска и Марија Илиева ќе бидат дел од првото коло во новата сезона од Лигата на шампионите.

Тие добија делегирање од Европската ракометна федерација на мечот од групата Б што ќе се игра во Полска.

Станува збор за пресметката меѓу полскиот првак Заглебје Лубин и словенечкиот шампион Крим Меркатор.

Овој натпревар се игра на 9 септември со почеток во 18:00 часот во салата „Видовисково Спортова“ во Лубин.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...