Костески најдобар стрелец против Карвина

Тимот на Талент Плзен, каде што игра македонскиот репрезентативец Никола Костески, загуби во третиот натпревар од финалната серија во чешкиот шампионат.

Плзен загуби на домашен терен со минималец, 27-26 од Карвина, и сега ривалот води со 2-1 во серијата „подобар до три“.

Десното крило Костески беше најдобар стрелец во домашниот тим и постигна шест погодоци во мрежата на Бањик Карвина.

Следниот натпревар на кој Плзен мора да победи за да остане во трката за титулата се игра на теренот на Карвина.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трикратниот освојувач на ЛШ ќе игра и на 37 години

Поранешниот репрезентативец на Германија, Тобијас Рајхман, ова лето...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...