Малолетник се здобил со тешки телесни повреди, паднал со „хамачи“

Малолетник од Кичево кој управувал мотор „хамачи“ паднал на коловоз и се здобил со тешки повреди. На 23.05.2024 во 21.50 часот во ОВР Кичево била пријавена несреќа на улицата Маршал Тито кај крстосница со ул.Борис Кидрич во Кичево.

Тешките телесни повреди се констатирани Медицинскиот центар Кичево.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кичево.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Јанев: Не игравме според договореното!

Женската младинска репрезентација на Македонија на СП во...

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...