Некогашна ракометарка на Металург ја препеа легендарната „Јесен у мени“ – еве како звучи (ВИДЕО)

Поранешната ракометарка на Металург, Кристина Лишчевиќ, која во Македонија го имаше првото интернационално искуство, пред две години заплива во музичките води.

Србинката се уште е активна на ракометните терени, настапува во шампионатот на Романија, поточно во Дунареа Браила, и во слободно време се занимава со музика.

Лишчевиќ по дебитанската песна „Ќе победам“, доби охрабрување од ракометните љубители, па така минатата година го издаде и вториот сингл „Кој е најдобар“.

Со нејзината втора песна ја забавуваше ракометната публика на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите во Будимпешта.

Таа пред извесен период ја препеа легендарната „Јесен у мени“ од Аки Рахимовски и хрватската рок-група „Парни Ваљак“.

Слушнете како звучи…

 

 Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Кил ги освои бодовите на незгодното гостување кај ПИК Сегед

Екипата на Кил на гостувањето во Унгарија кај...