ОХРИД 2023: 24ракомет Video Vlog

Битолско славје во Охрид. За „зелените“ салата во Охрид конечно е „талична“, па три месеци откако го играа финалето на Купот на Македонија, сега го освоија трофејот на турнирот „Крсто Андоновски“.

Второто издание на турнирот се играше четири денови со осум екипи во две групи и вкупно 16 натпревари. Млади играчи, веќе афирмирани ракометари и познати ѕвезди на терен, а тренери и поранешни легенди на трибините.

Секоја година се подобри. Охриѓани се специјализираат за организирање на ракометни натпревари. Прво во домашниот Куп, а сега и со турнир. „Гладијаторите„ собираат искуство и велат: В година ќе биде уште подобро. Се гледаме во 2024.

Како помина последниот ден од ракометниот турнир „Крсте Андоновски“ низ објективот на 24ракомет

 Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трикратниот освојувач на ЛШ ќе игра и на 37 години

Поранешниот репрезентативец на Германија, Тобијас Рајхман, ова лето...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...