ОХРИД 2023: Video Vlog – 1 ден

Охрид најавува сериозно дека сака да го преземе приматот да го има најсилниот машки ракометен турнир во Македонија во иднина.

Во своето второ издание со кое го најавува континуитетот, охриѓани одат чекор напред – имаат турнир со 8 екипи, од што четири се од странство.

Во Охрид дојдоа актуелниот македонскиот првак, поранешен европски првак, повеќекратни прваци на своите земји…

Како помина првиот ден од турнирот „Крсте Андоновски – Усташ“ низ video vlog на 24ракомет

.


.

Повеќе детали за турнирот во Охрид 2023, вести, табели, резултати, претставување на екипите, распоред на натпреварите,… ќе можете да најдете во делот посветен за турнирот на www.24rakomet.mk во главното мени на страната што е активен.

.

Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.

.

 Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...