ОХРИД 2023: Video Vlog – 1 ден

Охрид најавува сериозно дека сака да го преземе приматот да го има најсилниот машки ракометен турнир во Македонија во иднина.

Во своето второ издание со кое го најавува континуитетот, охриѓани одат чекор напред – имаат турнир со 8 екипи, од што четири се од странство.

Во Охрид дојдоа актуелниот македонскиот првак, поранешен европски првак, повеќекратни прваци на своите земји…

Како помина првиот ден од турнирот „Крсте Андоновски – Усташ“ низ video vlog на 24ракомет

.


.

Повеќе детали за турнирот во Охрид 2023, вести, табели, резултати, претставување на екипите, распоред на натпреварите,… ќе можете да најдете во делот посветен за турнирот на www.24rakomet.mk во главното мени на страната што е активен.

.

Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.

.

 Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за вторник, 26-ти септември 2023-та

ОВЕНОвој ден ќе биде полн со предизвици за Овните....

Владата денеска одлучува дали ќе пиеме поевтини сокови и алкохол

Владата денеска треба да донесе одлука за намалување на...

Даниловски до Комисијата за заразни болести: Дали сте бре нормални?

Докторот Драган Даниловски на својот фејсбук профил и се...

24 СЕДМЕРЕЦ: Модифицирано | 24 РАКОМЕТ

Ваучерот од 2024 ќе го нема...