ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Еве со кои 16 ракометари Македонија ќе ја нападне Норвешка!

Машката кадетска репрезентација на Македонија денес на Светското првенство во Хрватска силите ќе ги одмери со незгодната Норвешка.

Селекторот на Македонија, Раде Стојановиќ, го одреди составот за денешниот дуел со скандинавската селекција.

Од 17-те ракометари кои отпатуваа во Хрватска, против Норвешка нема да настапи левиот бек Антонио Николоски.

Како што е познато, кадетскиот Мундијал го пропушта членот на Мулти Есенс, Димитар Узунчев, поради повреда.

Денешниот дуел меѓу Македонија и Норвешка ќе се одигра во салата „Замет“ во Риека со почеток од 17:30 часот.

Македонија за ривали во групната фаза ги има и репрезентациите на Црна Гора и Грузија.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Јанев: Не игравме според договореното!

Женската младинска репрезентација на Македонија на СП во...

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...