Шпанецот ќе има нов клуб – Динамо и Гурбиндо се разделија!

Романскиот шампион Динамо Букурешт објави дека е прекината соработката со уште еден ракометар.

Станува збор за екс ракометарот на Вардар, Едуардо Гурбиндо, кој во дресот на Динамо Букурешт настапуваше само во минатата сезона.

Шпанскиот репрезентативец беше во комбинација за трансфер во македонскиот вицепрвак Алкалоид, но најверојатно нема да пристигне во Автокоманда.

Динамо Букурешт вчера објави дека од клубот си заминува и бразилскиот репрезентативец Педро Силва.

Пред трансфер во клубот на Чави Пасквал се наоѓа поранешниот ракометар на Металург и Вардар, Лука Циндриќ.

Сепак, во трката за Циндриќ се вклучени уште неколку богати тимови. Во следниот период би требало да се знае новата дестинација на хрватскиот репрезентативец.

Динамо прави место за Циндриќ – се ослободи од еден бекИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Кил ги освои бодовите на незгодното гостување кај ПИК Сегед

Екипата на Кил на гостувањето во Унгарија кај...