ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија на мегдан со Романија – еве кои кадетки ќе играат

Женската кадетска репрезентација на Македонија денеска го игра премиерниот натпревар на Европското првенство.

Селекторот Кристијан Грчевски ги избра 16 ракометарки што ќе бидат во ростерот за дуелот со Романија.

Од оние 17 што се на располагање, од комбинација отпадна средниот бек Ева Ѓорѓиевска.

Натпреварот меѓу Романија и Македонија се игра во салата „Морача“ во Подгорица со почеток во 15:45 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Кил ги освои бодовите на незгодното гостување кај ПИК Сегед

Екипата на Кил на гостувањето во Унгарија кај...