ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со истите 16 од претходните два дуели и против Чешка

Машката кадетска репрезентација на Македонија вечерва против Чешка ќе се бори за освојување на 9 место на Светското првенство во Хрватска.

Составот на нашата селекција ќе биде истиот што настапи и на последните два дуели против Австрија, односно Унгарија.

Тоа значи дека на терен нема да биде бекот Дамјан Митев, кој во дуелот со Данска доби незгоден удар.

Натпреварот меѓу репрезентациите на Македонија и Чешка ќе стартува со почеток од 20:00 часот.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...

Колумна: Мицкоски Versus Мицотакис – OhridNews

Абре таман сиромајот се фати на орото одма се...