ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со истите 16 ракометарки и против Унгарија

Женската кадетска репрезентација на Македонија ја очекува вториот натпревар на Европското првенство во Црна Гора.

Избраничките на Кристијан Грчевски ќе се соочат со големиот фаворит Унгарија, која во првото коло загуби од Франција.

Селекторот не направи измени во ростерот, па истите ракометарки што настапија вчера против Романија, ќе играат и денеска.

Натпреварот меѓу Унгарија и Македонија се игра во спортскиот центар „Морача“ со почеток во 13:30 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...