ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Со истите 16 од претходните два меча и против Франција

Женската кадетска репрезентација на Македонија денес на Европското првенство во Црна Гора ќе го одигра последниот дуел во рамки од групната фаза.

Ривал на ракометарките на Македонија ќе биде репрезентацијата на Франција, која е еден од фаворитите за освојување на златото.

Селекторот Кристијан Грчевски не направи измени во ростерот, па истите ракометарки што настапија на претходните два дуели, против Унгарија и Романија, ќе играат и вечерва.

Натпреварот меѓу Франција и Македонија се игра во спортскиот центар „Морача“ со почеток во 20:15 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Даниловски до Комисијата за заразни болести: Дали сте бре нормални?

Докторот Драган Даниловски на својот фејсбук профил и се...

24 СЕДМЕРЕЦ: Модифицирано | 24 РАКОМЕТ

Ваучерот од 2024 ќе го нема...

Енрике вели повредата на Мбапе не е многу сериозна, но болката му отежна да игра

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Луис Енрике, проговори за повредата...

Бајден предупредува дека „милиони ќе гладуваат“ ако „се затвори“ владата на САД

Американскиот претседател Џо Бајден и еден од неговите главни...