ПРИЛЕП 2023: Отворен меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ (ФОТО)

Со положување на цвеќе и едноминутен молк за прерано починатиот Миле Нешкоски, денеска беше отворен меморијалниот турнир.

Во Прилеп во салата „Ристе Ристески Ричко“ ќе играат осум екипи поделени во две групи во чест на прилепската легенда.

Турнирот го отворија Еурофарм Пелистер 2 и Пролет, а до вечер на терен ќе излезат и останатите шест учесници – Дубочица Лесковац, Кокс, домаќинот Прилеп, Струга, Мулти Есенс и Скопје.

Натпреварите по групи ќе се играат денеска, утре и задутре, додека финалните натпревари се на програмата на 28 август.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

📷Војводина си направи малер – предвреме „прослави“ трофеј

Тимот на Партизан ја шокираше Војводина и го освои...

Хансен се враќа на терените – ќе биде спремен за двомечот со Веспрем

Легендарниот дански репрезентативец Микел Хансен моментално отсуствува од...