Радојковиќ за 24Ракомет ТВ: Верувам во победа против Охрид (ВИДЕО)

Тимот на Бешикташ во второто коло на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“ беше поразен од грчкиот Олимпијакос со  29:26. Во првото коло, турскиот вицепрвак го надигра Голден Арт и утре го очекува дуел со тимот на Охрид. Овој дуел ќе одлучи која екипа ќе го освои второто место во групата и ќе разигрува за пласман за третото место на турнирот. Членот на Бешикташ, Михајло Радојковиќ, за 24Ракомет ТВ го коментираше одиграниот меч со Олимпијакос, даде своја анализа за поразот и ги истакна очекувањата за дуелот со домашниот тим. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...