Кавадарчани пресилни за неготинци – 24 РАКОМЕТ

Ракометарите на Тиквеш ја забележаа втората победа на пријателските натпревари пред стартот на новата сезона.

Кавадарчани беа пресилни за составот на Вардар Неготино и славеа со убедливи 12 погодоци разлика, 30-18.

Победата беше најавена уште по првото полувреме кога избраниците на Никола Матлиески имаа плус пет, 13-8.

Тиквеш ќе тестира на два пати со грчкиот тим ПАОК Солун, а генералката пред стартот на Суперлигата ќе биде против Пролет.

Неготинци пак почнаа со подготовки подоцна од планираното, а новиот тренер Игор Котевски допрва ќе треба да ги склопи коцките околу играчкиот мозаик.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Кил ги освои бодовите на незгодното гостување кај ПИК Сегед

Екипата на Кил на гостувањето во Унгарија кај...

Митревски блескаше на голот, Порто ја прекина серијата порази

Португалскиот првак Порто ја прекина серијата порази и...