Кавадарчани пресилни за неготинци – 24 РАКОМЕТ

Ракометарите на Тиквеш ја забележаа втората победа на пријателските натпревари пред стартот на новата сезона.

Кавадарчани беа пресилни за составот на Вардар Неготино и славеа со убедливи 12 погодоци разлика, 30-18.

Победата беше најавена уште по првото полувреме кога избраниците на Никола Матлиески имаа плус пет, 13-8.

Тиквеш ќе тестира на два пати со грчкиот тим ПАОК Солун, а генералката пред стартот на Суперлигата ќе биде против Пролет.

Неготинци пак почнаа со подготовки подоцна од планираното, а новиот тренер Игор Котевски допрва ќе треба да ги склопи коцките околу играчкиот мозаик.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...

ОХРИД 2024: Ракометниот крем од регионот на турнирот „Крсте Андоновски“

Ракометниот клуб Охрид во соработка со Општина Охрид...