Славуљица за 24Ракомет ТВ: Еурофарм Пелистер би ни бил голем предизвик во финалето (ВИДЕО)

Олимпијакос е првиот финалист на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски“, откако во второто коло од групната фаза славеше против турскиот Бешикташ со 29-26. Десниот бек Саво Славуљица беше меѓу најдобрите поединци на овој натпревар. Српскиот интернационалец го посакува Еурофарм Пелистер за противник во финалето. Целосната изјава на Славуљица погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...