Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим со кој би можел да биде поконкурентен за шампионската титула.

Според информациите на „Handball Base“, голема желба на раководството на Партизан е младиот голман Никола Зориќ.

19-годишниот голман во последните две сезони настапува во Бенфика, а во португалскиот клуб пристига од Металопластика Шабац.

Доколку Партизан посакува да го донесе Зориќ, тогаш на Португалците ќе мора да им плати голема оштета.

Тимот предводен од екс тренерот на Еурофарм Пелистер, Ѓорѓе Чирковиќ, во оваа сезона успеа да го освои Куп трофејот во Србија, а за следната сезона планира двојна круна.

За Партизан во следната сезона ќе настапува некогашниот член на Метаург и Еурофарм Пелистер, Бојан Маџовски.

Нов предизвик за Македонецот: Бојан Маџовски се сели во Партизан

 Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...