Вардар со триумф против Металург Автокоманда

Тимот на Вардар славеше во пријателски натпревар против новиот тим во Женската лига, Металург Автокоманда, со 31-28.

Иако гостинките од Автокоманда водеа на полувремето со 15-12, сепак вардарки покажаа дека и во новата сезона ќе бидат „тврд орев“ за сите ривали.

Најдобри стрелци во победничката екипа беа Сара Стефаноска со осум гола и капитенот Ивона Трпевска, која даде пет погодооци.

Вардарки минатата недела беа дел од турнирот „Ѓорче Куп 2023“ и го освоија седмото место со три порази и една победа.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Андоновски со два гола во финишот му донесе голем бод на Трст

Македонскиот интернационалец Даниел Андоновски продолжува со одличните настапи...

Андоновски повторно најдобар – му донесе голем бод на Трст!

Македонскиот интернационалец Даниел Андоновски продолжува со одличните настапи...