Веспрем го промовираше Пасквал – ќе заработува 30.000 евра месечно

Веспрем го промовираше Пасквал – ќе заработува 30.000 евра месечно

Унгарскиот гигант Веспрем денеска го официјализираше одамна најавениот трансфер на клупата.

Шпанскиот стратег Чави Пасквал е новиот тренер на Веспрем и се обврза на договор од четири сезони.

Пасквал доаѓа од романскиот Динамо Букурешт каде работеше минатите две сезони по заминување од Барселона.

Тој ќе седне на жешката клупа на Веспрем, каде досега беше Момир Илиќ и ќе заработува 30.000 евра месечно.

Унгарскиот првак му плати оштета на Динамо Букурешт од 200.000 евра, кој пак го ангажираше екс стратегот на Веспрем, Давид Дејвис.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Магдебург најде дефанзивец – доаѓа Шпанецот Серадиља

Поранешниот европски првак Магдебург го промовираше второто засилување...

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...