🎥 Mакедонските младинки се загреаја за СП – со пајдушко оро

🎥 Mакедонските младинки се загреаја за СП – со пајдушко оро

Македонските младинки денеска го започнуваат настапот на Светското првенство во Скопје, а прв ривал им е селекцијата на САД. Избраничките на Дарко Јанев се загреаја за првата средба со пајдушко оро и сите покажаа дека освен за играње ракомет на терен, ги бива и за играње ора….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ