Веспрем во последната минута го скрши Мешков Брест за трофеј на „Купот на пријателството“

Тимот на Веспрем е победник на пријателскиот турнир „Куп на пријателството“ што изминативе два дена се одржуваше во турскиот град Сакарија.

Унгарскиот првак во финалниот натпревар по голема борба го совлада составот на Мешков Брест со 32-31.

Белорускиот тим има за што да жали на оваа средба, бидејќи на полувремето водеше со три гола разлика, 18-15.

Во последната минута се влезе со реми, 31-31, а нападот на Веспрем заврши со победнички погодок од пенал на Вајлупов.

За Мешков Брест останаа уште триесетина секунди за напад, но избраниците на Едуард Кокшаров не успеаја да погодат и победата остана за Веспрем.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Стапи во сила Европскиот закон за чипови

Денеска стапи во сила Европскиот закон за чипови, кој...

Ретро е во мода: ВХС касетите се враќаат

VHS лентите се продаваат за над 17.000 евра на...

Дејвид Бекам ја откри тајната на својот долгогодишен брак: Има едно многу битно златно правило

Останаа, и покрај се‘ што медиумите им сервираа… Многумина се...