Во суперлигашкиот дуел на новите прволигаши славеше тимот од Автокоманда

Во суперлигашкиот дуел на новите прволигаши – Скопје и Мулти Есенс, на победа се радуваше тимот од Автокоманда, кој триумфираше со пет гола разлика, 40:35 (22:17).

Иако Скопје настапи без својот прв стрелец, левиот бек Давор Шокоски, сепак даде голем отпор против гостинскиот состав.

На крајот пресуди поголемото искуство на тимот од Автокоманда, кој на денешниот натпревар го имаше расположениот Димитар Узунчев.

Членот на „сино-белите“ имаше дури 14 погодоци во мрежата на домаќините, а го следеше Божидар Илиески со шест реализации.

Во поразениот табор прв стрелец беше Бојан Чакалиќ со девет погодоци, шест постигна Владо Ристески, пет реализации запиша Андреј Божиновски.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...