Здравко Постолов се врати во Радовиш

Екипата на Радовиш во новата сезона ќе игра во Првата лига, откако во минатата сезона не успеа да го сочува суперлигашкиот статус, односно не обезбеди опстанок во елитата.

Иако клубот ќе игра во прволигашката конкуренција, сепак, успеа да задржи дел од играчите од минатогодишниот состав и во своите редови го врати левиот бек Здраво Постолов.

24-годишниот ракометар во својот матичен клуб се враќа од Тиквеш и одново се очекува да биде предводник во тимот на Љупче Мијалов.

Радовиш со камбекот на Постолов ја истканува кандидатурата за едно од местата, кои што водат во плеј-оф фазата во Првата лига.

Клубот ги продолжи договорите со голманот Кристијан Костадиновски, крилото Костадин Ѓоргиев, бековите Иванче Ончев Филип Талевски и Филип Костадинов.

Во сениорскиот тим ќе бидат прекомандувани неколку играчи од младинските категории и до почетокот на сезоната не се исклучува можноста да пристигнат две до три засилувања.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Словачки арбитри за Еурофарм Пелистер и Алборг

Европската ракометна федерација ги делегираше официјалните лица за...

Стружани „брусат“ нов дијамант – Клењоски дебитираше во Супер лигата на 13 години!

Струга отсекогаш важела за расадник на ракометари, и...

„Опенхајмер“ ита кон Оскарите по наградата SAG

Историскиот еп за создавањето на најсмртоносното оружје „Опенхајмер“ освои...

Што не го изгласаат законот за продолжување на пасошите, наместо ДА ДРАМАТ ЗА ОБРАСЦИ НА ГРАНИЦА?

СДС уште еднаш ја докажаа својата неспособност. Помпезното пречекување...