Атанасијевиќ за 24Ракомет ТВ: Ќе се „истепаме“ со Олимпијакос, ќе видиме до каде сме (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер го победи словачкиот вицепрвак Татран Прешов со 29-24 и обезбеди место во финалето на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски“ во Охрид. Левото крило Петар Атанасијевиќ ги сподели импресиите по натпреварот, кој не беше лесен како што покажува резултатот. Тој вели дека ќе се „истепаат“ и со Олимпијакос и овој меч ќе им даде до знаење до каде се со формата пред стартот на Лигата на шампионите. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ловќен и Будуќност остануваат доминантни во Црна Гора

По освоениот национален шампионат, ракометарите на Ловќен го...

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...