Лесјак за 24Ракомет ТВ: Убава е секоја победа, а уште поубава кога е роденденска (ВИДЕО)

Тимот на Еурофарм Пелистер славеше над Татран Прешов со 29-24 во второто коло од меморијалниот турнир „Крсте Андоновски“ и го обезбеди првото место во групата. Тоа носи меч за трофејот, па битолчани в сабота ќе играат против Олимпијакос. Голманот Урбан Лесјак кој денеска славеше роденден е задоволен од победата, иако вели дека треба тимот уште повеќе да напредува за да стигне до нивото потребно за Лигата на шампионите…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...

ИЗБЕРИ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – МАЖИ (АНКЕТА)

Зад секој успех на тимот стојат и поединци...