stambol

470 ПОСТОВИ

Exclusive articles:

Коментар: Не – Не си фраер ако нагазиш гас и вртиш кругови

Вознемирувачка, иритантна, опасна… Тоа се само неколку зборови за опис на глетка од улиците во Гостивар, кои возачите што се замислуваат „фраери“ ги претвораат...

Колумна: Славко пази USB – OhridNews

Еееее пустинa да не фатат. Ме вратија назад едно 40 години. Какви задоволства ни имет пружано. Овај пат Мирко и Славко се вратија да...

Колумна: РОМИТЕ – нашите сограѓани од другата страна на улицата

Кои се Ромите? Постојат различни одговори на поставено прашање, но според мене најдобро Ромите ги опишал Сарвантес во својата книга Ла Гитанила преку старецот Ром...

Колумна: Дебрчанецот Бујарчо – OhridNews

Мирен море…мирен. Шо скокаш одма. Провокација та провокација. Па шо ајк дојде Илијанчето на ден ко Битола славеше ослободување од фашистите. Па шо ак...

Медиумите да бидат бескомпромисни борци против корупцијата, а не нечии валкани играчи!

Корупцијата како патолошки феномен во општеството (особено во модерното), да се стават сопствените потреби над се‘, повлекува со себе низа неморални и штетни последици....

Breaking

spot_imgspot_img