Бисинов продолжи со контролите, тестираше и со косовски суперлигаш

Амбициозниот прволигаш од Велес, тимот на Бисинов, продолжи со одигрувањето на контролни дуели пред стартот на новата натпреварувачка сезона.

Ракометарите на Бисинов на вчерашниот тест дуел против косовскиот Раховец, клуб кој пред две недели тестираше со новиот суперлигаш Аеродром, беа поразени со 40:34.

Резултатот за велешани беше во втор план, со оглед на фактот дека во овој период екипата работи на воигрување.

Бисинов претходно одигра пријателски дуели против Радовиш и Овче Поле и на двата забележа победа.

Тимот од Велес во новата сезона ќе биде посилен со искусните  Ивица Илиев и Славјан Паунов, кои долги години ги бранеа заедно боите на Радовиш.

Клубот на тренерот Никола Бисинов се поднови и со уште Илија Табаков од Бутел Скопје, Филип Силјанов од Металург РА и Никола Манев.

Во Бисинов дојдоа и поранешните кадетски репрезентативци – Александар Стојменов од Голден Арт 2 и Никола Димитров, ракометар со суперлигашко искуство.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија на тежок испит против силната Шпанија

Женската сениорска репрезентација на Македонија денеска им се...

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...