Чаир со победнички старт на турнирот во Чешка

Тимот на Чаир имаше победнички старт на силниот меѓународен турнир што се игра во чешкиот град Ходонин.

Против домаќинот на овој турнир, Чаир славеше со 32-28, откако и на полувремето имаше плус еден, 15-14.

Во вториот дел шанса за настап добија сите ракометарки, но немаше никаква промена на терен, па Чаир само рутински ја одржа и ја зголеми предноста.

Тренерот Басри Љатифи им даде шанса на сите ракометарки, а следниот натпревар Чаир го игра против словачкиот тим Слован Дусло Шала.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...