Дамјановиќ за 24Ракомет ТВ: Не одигравме на ниво, секоја чест за Бутел Скопје (ВИДЕО)

Некогашниот европски првак Металопластика во второто коло на турнирот „Крсте Андоновски Усташ“ беше изненадена од Бутел Скопје со 28:27. Избраниците на Владан Матиќ во текот на целиот натпревар беа во негатива и никако не можеа да фатат приклучок, односно да направат пресврт. Средниот бек на Металопластика, Аљоша Дмјановиќ, за 24Ракомет ТВ истакна дека со неговите соиграчи не одиграле на ниво против скопскиот тим, но се надева на подобар меч во дуелот со Еурофарм Пелистер.  Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...