Дневен хороскоп за петок, 1-ви септември 2023-та

ОВЕН
Не дозволувајте проблемите да ве потиснат. Вие сте посилни и ќе се справите со сѐ што го бара вашето внимание денеска. Бидете подружељубиви и пријателски настроени, како што ве познаваат вашите пријатели и семејството. Оние кои се занимаваат со право, рекламирање, енергија, компјутери и активности во кои можете да ги изразите своите позиции ќе имаат успех.

БИК
Внимателно слушајте ги партнерите, бидејќи долгорочните задачи ќе бидат решени. Можеби ќе треба да направите компромиси за некои прашања, но тоа ќе биде на подобро. Најдете време за духовни и интелектуални определби. Вашата љубов ќе биде споделена. Таа само чека сигнал од вас.

БЛИЗНАЦИ
Потребен ви е одмор и свеж воздух. Оставете ги обврските за подоцна, тие нема да ви избегаат и обидете се да не размислувате за ништо друго освен за себеси. Вашите најблиски се тука за вас, подготвени да ве разберат и да ви помогнат, затоа искористете ги предностите. Оние што ќе патуваат ќе имаат пријатни емоции и состаноци.

РАК
Денот е погоден за средби и контакти со луѓе со кои имате заеднички активности. Ќе се појават решенија и ќе ви биде задоволство да откриете колку сте прифатливи. Искористете го доброто расположение за да им ја покажете на вашите најблиски вашата наклонетост кон нив. Вашиот пријателски гест ќе биде ценет и со текот на времето ќе имате полза од тоа.

ЛАВ
Некои тензии во односите со околината ќе ја намалат вашата активност на работа. Не дека многу се грижите за тоа, но ќе бидете одвратени поради други причини. Размислете дали правите грешка во пристапот кон работниот проблем, бидејќи тоа може да ве чини поскапо.

ДЕВИЦА
Се занимавате со лични прашања. Се чувствувате поделено во вашиот интимен живот и се обвинувате себеси за непотребни работи. Обидете се да се опуштите и да размислувате позитивно, оттаму ќе дојде вашата ментална рамнотежа. Одете во кино или прочитајте некоја интересна книга, само опуштете се. Состанокот со пријателите, исто така, ќе ви користи.

ВАГА
Издвојте го денешниот ден за одмор и пријатни активности. Уживајте во слободното време. Смирени сте за развојот на професионален проблем. Обрнете повеќе внимание на партнерот. Останувате со впечатоци кои зборуваат за оттуѓеност, и тоа ја нарушува вашата врска. Сигурно имате нешто да споделите.

ШКОРПИЈА
Вашето расположение постојано се менува и денот се обликува да биде доста динамичен. Во вашето бурно секојдневие, погрижете се да најдете време за одмор и забава. Ќе се соочите со хорски изливи на нервоза, кои можат да се пренесат и во вашата работа. Не дозволувајте да биде спречен деловен состанок, бидејќи наскоро може да не ви се укаже уште една ваква поволна можност.

СТРЕЛЕЦ
Со желба за новото, прагматично ќе пристапите кон можностите што ги пружа денот, преземајќи повеќе одговорности на сметка на вашето слободно време. Ќе уживате во работата, но уште поважно, ќе бидете наградени, добивајќи признание од авторитетни личности, меѓу другото. Вашето здравје бара грижа, не ги игнорирајте лесно сигналите.

ЈАРЕЦ
Заморот и стресот ќе ве натераат да се фокусирате на активниот одмор. Соодветните активности со луѓе кои ви помагаат да се опуштите се меѓу добрите опции, но ќе има и такви кои ќе се посветат на идеја која ветува дека ќе биде профитабилна. Внимателно прочистете ги деталите и ќе постигнете резултати.

ВОДОЛИЈА
Денеска ќе имате неверојатна среќа. Ако се двоумите и не знаете како да се справите со тоа, немојте да се замарате, само следете ја својата интуиција. Веројатноста дека ќе успеете, и покрај вашите несигурности, е огромна. Слушајте го советот на саканата личност. Можете мирно да се впуштите во реализација на смели идеи, сега и судбината ќе ве поддржи. Тимската работа, исто така, ќе биде од полза.

РИБИ
Собравте храброст и голема желба да го реализирате долго планираниот потфат. Ова ќе ве направи горди и задоволни со себеси. Други претставници на знакот, пак, ќе го користат своето време за домашни работи и поправки. Во секој случај, денот ќе ви биде исполнет и убав. Уморот нема да задоцни, одморете се.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...