Фактор плус, за мотив плус: Среќата на страна на Норвешка, впечатокот за Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Иако во текот на целиот натпревар Норвешка имаше минимална предност, македонските репрезентативци во ниеден момент не дозволија да бидат понижени, а тоа го направи натрпреварот интересен и возбудлив до самиот крај. Трите исклучувања и двата црвени картони за клупата на Македонија говорат многу за позицијата во која беше Македонија на овој натпревар. Впечатокот и играта оставија позитивни мисли и мотивација дека има штоф да се избегне споредната улога која Македонија во сите возрасни категории ја има веќе неколку години на големите натпреварувања… Ден пауза за ресет и острење за дуелот со Црна Гора кој ќе биде клучен за нашата селекција во амбициите да се избори за место во главната фаза.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...