Кадетите не се сами во Ријека – има и македонски навивачи (ФОТО)

Машката кадетска репрезентација на Македонија денеска го oдигра првиот натпревар на Светското првенство во Хрватска.

Кадетите загубија во интересен натпревар од селекцијата на Норвешка, но тие нема да бидат сами во салата „Замет“ во Ријека.

Во хрватскиот град пристигнаа и дваесетина македонски навивачи, кои ќе се обидат да им помогнат на нашите момци во походот кон позитивен резултат.

Утре за нашите кадети е слободен ден, а в петок и сабота следуваат натпреварите со Црна Гора и Грузија.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...