Галевски за 24Ракомет ТВ: Одиме на победа против Данска и Австрија (ВИДЕО)

Македонските кадети по победата над Грузија од 27:21 обезбедија пласман во главната фаза на Светското првенство во Хрватска. На дуелот со Грузија во одлично светло се покажа голманот Иван Галевски, кој беше и прогласен за најкорисен играч, односно за МВП. Галевски е оптимист за дуелите против Данска и Австрија во главната фаза и се надева на позитивен исход против двете репрезентации. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...